Szczęśliwe dzieci doktora Dudy

Były urzędnik w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego, obecnie uprawiający jego schedę, zapowiedział w wywiadzie dla Naszego Dziennika, że podpisze ustawę zaostrzającą aborcję, „gdyż przesłanki eugeniczne są nie do zaakceptowania i polskie prawo w tym zakresie wymaga zmiany. Wystarczy spojrzeć tylko na to, jak szczęśliwe są dzieci z zespołem Downa, żeby wiedzieć, jak bardzo są one potrzebne na świecie” [1].

Skoro tak, to życzę prezydentowi Dudzie jak najwięcej szczęśliwych dzieci i wnuków z zespołem Downa, a jako specjaliście od eugeniki przypominam o niebywałym szczęściu dzieci z rozszczepem kręgosłupa czy małogłowiem. O tym jak szczęśliwe było dziecko urodzone wbrew zaleceniom lekarzy i woli matki, a dzięki nieugiętej postawie moralnej innego dobroczyńcy ludzkości prof. Chazana – mogliśmy przekonać się oglądając przed trzema laty kilkutygodniowy, wstrząsający spektakl, traumatyzujący wszystkich poza fanatykami (czy może raczej cynicznymi hipokrytami) z PiS, szykującymi nam dziś antyaborcyjne prawo rodem z Rumunii Ceausescu.

„Wisząca gałka oczna, mózg na zewnątrz, rozszczepienie twarzy” – tak wyglądało szczęśliwe dziecko prof. Chazana, skazane przez niego wraz z matką (skarżącą potem placówkę nawróconego aborcjonisty o milionowe odszkodowanie) na tygodnie dogorywania w niewyobrażalnym cierpieniu fizycznym i psychicznym. Ciekawe, że media, w tym krytyczne wobec polityki PiS TVN, były tak wrażliwe, że nie pokazały zdjęć ofiary humanitaryzmu Chazana. Co innego jeśli chodzi o pokazywanie „niewinnych ofiar” aborcji – tu ani media (w szczególności katolickie), ani Kościół nie mają żadnych zahamowań.

A szkoda. Bo chyba nie ma innej odtrutki na zatrute pisowskim czadem społeczeństwo jak terapia za pomocą szoku. Tak myślał Piotr Szczęsny, który swoim niesłychanym aktem poświęcenia 19 października chciał nas wyrwać z chocholego tańca Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Politycy i publicyści rządzącej partii, na wzór PZPR z najgorszych jej czasów, kłamstwem i bezdusznością usiłują unieważnić i zbagatelizować ofiarę Piotra. Udało im się to już raz – ze śmiercią Barbary Blidy i Andrzeja Leppera, o których już dziś nikt nie pamięta.

Tego, co robi PiS nie można dłużej traktować w kategorii zwykłej działalności politycznej, walki o władzę, walki o elektorat, etc. Te kategorie nie mają zastosowania wobec najwyższych organów władzy, które nagminnie łamią Konstytucję i obowiązujące prawo. Możemy się oszukiwać, że przeżyliśmy tyle, to i przeżyjemy PiS. Jak widać po 19 października nie wszyscy przeżyją PiS, której apetyt na władzę we wszystkich dziedzinach czyni z niej partię totalną.

Idolem Jarosława Kaczyńskiego jest Józef Piłsudski, który co warto przypomnieć szczególnie w listopadzie, w maju 1926 r. rozstrzelał polską demokrację kosztem blisko tysiąca bezpośrednich ofiar. Bilans rządów Dziadka i sanacji jest jeszcze bardziej ponury – więzienia i obozy dla przeciwników politycznych, skrytobójstwa, pobicia i szykany, na które policja i sądy przymykały oczy. Co nam to przypomina i czym się to skończyło?

15 września Sejm RP jednogłośnie, przez aklamację przyjął uchwałę upamiętniającą 75. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Posłowie przyjęli ją na stojącą, oklaskując jej treść i krzycząc w stronę obecnych na galerii sejmowej kombatantów „cześć i chwała bohaterom!”. Wszyscy posłowie. Nie tylko PiS-u
i Kukiza. PO, Nowoczesnej, PSL-u też.

To pokazuje, że ratunku przed PiSem w parlamencie nie mamy co szukać.
11 listopada przedstawicieli opozycji parlamentarnej szukać będziemy raczej na Marszu Niepodległości (choć pewnie się będą bali, że dostaną łomot od „prawdziwych” patriotów) niż na demonstracji antyfaszystowskiej. Bo skoro cały polski Sejm chyli czoła przed faszyzmem, no to jak ma poprzeć antyfaszyzm?

Czyż to nie są również szczęśliwe dzieci Andrzeja Dudy?


[1] „Musimy zreformować sądy”, rozmowa z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej
dr. Andrzejem Dudą, Nasz Dziennik,
10-12.11.2017.

image_pdfPobierz artykuł w wersji PDFimage_printDrukuj artykuł

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top